Aby wszystkie ważne i mniej ważne momenty w naszym życiu zapamiętać. Piszę o Mateuszu, o naszej rodzince, o naszych przeżyciach i o wszystkim co przychodzi mi do głowy:
poniedziałek, 21 maja 2012

Tyle dokładnie mierzy nasz czterolatek. W pokoju na ścianie jest miejsce, gdzie zaznaczamy kreski i daty. Zupełnie przez przypadek wyszło, że w dniu czwartych urodzin zmierzyłam Mateusza i okazało się, że ma dokładnie 100cm :)

*****

Sporo zaległych wiadomości uzbierało się przez ostatnie dwa miesiące i niestety trudno będzie mi je odtworzyć.
Jedno z ważniejszych: Młody dostał od zająca swoją pierwszą wędkę, z kołowrotkiem. Przez pierwsze kilka dni nie potrafił się z nią rozstać. Dopiero w ostatni weekend tata zabrał go na poważne łowienie ryb. By nie zniechęcić długim czekaniem, wybrał jezioro prywatne. Na szczęście rybki nie zawiodły i pozwoliły Mateuszowi cieszyć się z udanych połowów.
Oto efekt:

na rybach

"Ryby były bardzo silne, ale tata mi pomógł i wyłowił je podbierakiem"

*****

Podobnie jak rok temu, wyjechałam w maju do Niemiec, na wymianę międzyszkolną. Było fantastycznie, a Mateusz po moim powrocie rzucił mi się na szyję i powtarzał, że bardzo za mną tęsknił :) Wyjazdy są fajne, ale powroty podobają mi się jeszcze bardziej.

Podczas mojej nieobecności był z tatą u dziadków. Znalazł starą maszynę do pisania i chciał ją podnieść. Była ciężka i tak się tym zdenerwował, że krzyknął "o k..a" . Spojrzał na A. i dodał "ja tak tylko mówię, jak coś jest ciężkie" (słowo honoru, że od nas tego słowa nie usłyszał :) )

*****

p.s. Proszę w niedzielę trzymać kciuki za mnie i moją drużynę:)

http://www.siepomaga.pl/r/dziecizostrody

pozdrawiam

niedziela, 01 kwietnia 2012

Czwarte urodziny Mateusza były rewelacyjne. Było niezastąpione towarzystwo, śmiechy i śpiewy... Mateusz czuł się jak ryba w wodzie - uwielbia imprezy! Okazał się świetnym wodzirejem. Był też występ artystyczny i zabawy balonem.

 urodziny

*****

Oprócz urodzin Młodego świętowaliśmy również rozpoczęcie budowy. Będzie to dla nas ogromne wyzwanie...Nie mogę doczekać się pierwszego śniadania w ogrodzie... i wszystkich innych pierwszych razów :)


dom

piątek, 02 marca 2012

Podczas ostatniej rozmowy z mamą opowiadałam o tym, jaki cudowny jest Mateusz, że jest najwspanialszy na świecie...zostałam uświadomiona, że każdy rodzic tak myśli

m: "wszyscy moi pacjenci wychwalają swoje dzieci i każdy twierdzi, że to ich jest wyjątkowe"

ja: "bo nie poznali jeszcze naszego Mateusza" :)

Myślę, że jest dobrze, gdy każdy uwielbia swoje dziecko, nie porównuje, docenia i chwali.

 

*****

Mateusz nadal je dużo. Często muszę go hamować. Kilka razy zdarzyło się, że z przejedzenia bolał go brzuch i wymiotował.

Dzisiaj oczywiście przed spaniem narzekał, że jest głodny i chce coś zjeść.

ja: "Boję się, że jak będziesz przed spaniem jadł, będzie bolał Cię brzuszek"

Mat: "Nie ma problemu! Nie będę płakał, a w nocy pójdę po cichu do łazienki i zwymiotuję"

sobota, 25 lutego 2012

Od ostatniego wpisu minęły Święta Bożego Narodzenia, które w całości spędziliśmy w Wejherowie. Ciocia Dominika miała możliwość wykazania się talentem aktorskim i przebrana za Gwiazdora przestraszyła Mateusza tak bardzo, że gdy o nim wspominaliśmy na drugi dzień, schował się za kanapę. Mimo strachu pięknie zaśpiewał swoja ulubioną piosenkę i chętnie przyjął prezenty:)

Minęły również ferie, które spędziliśmy tradycyjnie w W. Każdy dzień starliśmy się wykorzystać maksymalnie: na spotkania, wyjazdy, narty, morze...Odpoczęłam, naładowałam akumulatory i po dwóch tygodniach wróciłam do pracy. Po feriach czekało na mnie więcej godzin, wychowawstwo i masa obowiązków. Pierwszy tydzień był tragiczny, ale teraz już doszłam do ładu.

*****

Mateusz jest najkochańszy na świecie - życie z nim jest radosne, a wychowywanie go, to sama przyjemność. Młody jest bardzo kontaktowy. Nawet jeśli na początku trochę się wstydzi, to po chwili rozkręca się i bez problemu nawiązuje kontakt.

W Dzień Babci i Dziadka popisał się niesamowicie - stanął na krzesełku, kazał włączyć światło i wszystkim usiąść na swoich miejscach, następnie wyrecytował wiersze i zaśpiewał wszystkie piosenki których nauczył się w przedszkolu, a na koniec ukłonił się jak po koncercie pianistycznym.

Non stop rozmawia - jest strasznym gadułą. Wiem dokładnie co dzieje się w przedszkolu, opowiada mi o wszystkich szczegółach.
Na co dzień śpiewa sobie, zadaje dużo pytań, wygłasza teorie, snuje plany...
Naśladując nas, pokazuje nam jacy jesteśmy. Wyłapuje szczegóły, których sami w sobie nie dostrzegamy.

Bardzo często nurtuje go pytanie, gdzie był, gdy go jeszcze nie było. Na przykład oglądamy zdjęcia z czasów przedmateuszowych: "a gdzie ja jestem?" "jeszcze nie było Ciebie na Świecie" "to gdzie ja byłem?" Trudno wyobrazić mu sobie, że nie istniał :) Wymyśla wtedy różne historyjki, gdzie on mógł wtedy być...

Pewnego dnia, gdy odbierałam go z przedszkola bardzo mi się spieszyło i nie pozwoliłam mu biegać dookoła szafek, jak to zwykle robi. Zdenerwował się i powiedział: " Chcę mieć inną mamę. Taką jak ma Maciek" "nie ma sprawy, zalatwię Ci taką mamę". Zrobiło mi się przykro, tym bardziej, że miałam zły dzień i te słowa pogłębiły mój dołek. Po kilku godzinach o tym zapomniałam i nawet na ten temat nie rozmawialiśmy.
W nocy słyszę, jak mnie Mat woła. Bardzo mnie to zdziwiło, bo nie budzi się w nocy od ponad trzech lat :). Przyszłam do niego, a on przytulił mnie i powiedział: "Ja wcale nie chcę mieć innej mamy - chcę tylko Ciebie".
To było niesamowite!
Śmiałam się potem, że mu się ta inna mama przyśniła i pewnie się jej przestraszył.

Od dawna marzy mu się rodzeństwo - codziennie powtarza, że chce mieć w domu dzidzię, najlepiej taką która płacze, bo będzie mógł ją przytulać i pocieszać. Raz próbował kupić w aptece smoczek "przecież ja będę miał w domu dzidzię". Patrzyłyśmy na siebie z farmaceutką zdziwione:) odparłam, że ja o tym nic nie wiem i smoczek nie jest nam jeszcze potrzebny.

W weekendy rano potrafi się z tatą godzinami w łóżku bawić w "namiot". Wyobrażają sobie wtedy, że są pod namiotem, łowią ryby (potem je przyprawiają, smażą i jedzą), palą ogniska i chronią się przed deszczem. Jedynym elementem tej zabawy jest kołdra. Reszta to tylko i wyłącznie wyobraźnia.

*****

Ten rok będzie dla nas pełen nowości i zmian. Lada moment zaczynamy budować nasz domek, a w drugiej połowie roku może uda się spełnić Mateusza marzenie odnośnie rodzeństwa (ale to dopiero po wakacjach :) )

pozdrawiamy tych, co tu jeszcze zaglądają :)

Dominika w roli Gwiazdora :D

gwiazdka

Pierwsza lekcja na nartach:

narty

poniedziałek, 14 listopada 2011

spędziliśmy w zupełnie innym kierunku...
Razem ze znajomymi i ich dziećmi wynajęliśmy domek na Podlasiu, a konkretniej we wsi Nowoberezewo. Chcieliśmy po wiejsku, bo takie klimaty lubimy. Nie spodziewałam się, że będzie tak fajnie...domek śliczny, jak z bajki. Okazało się, że na posiadłości właściciela znajduje się prywatny skansen z XIX wieku. Pan ma również swoją hodowlę strusi. O tych dwóch ostatnich nawet nie wiedzieliśmy.

Na miejscu byliśmy w piątek koło południa. Cała wieś pachniała dymem palonych liści.
Gdy zobaczyłam staruszkę, która ledwo trzymała się na nogach, a mimo to zgrabiała liście z posesji, zrobiło mi się jej żal. Zapytałam, czy mogłabym jej pomóc...niestety źle mnie zrozumiała i mimo obecności Mateusza myślała, że chcemy zarobić .Powiedziała, że nie ma pieniędzy, dodała, że już skończyła i sobie poszła...

W sobotę zrobiliśmy sobie wycieczkę do Białowieskiego Parku Narodowego. Dzieciakom bardzo podobały się żubry i inne zwierzęta, zwłaszcza łosie :)

Męska część naszej wycieczki nie tylko oglądała żubry, ale i je piła. Idealnie dostosowali się do miejsca pobytu :)
Poza tym grzaliśmy się w 125 stopniach w ruskiej bani i spacerowaliśmy po wiosce, podziwiając śliczne, drewniane chatki. Zdziwiły nas dwie olbrzymie cerkwie znajdujące się na jednej ulicy...dla nieco ponad 200 mieszkańców wioski.

Wyjazd udany, bardzo przyjemny. Zapomniałam o codzienności, o pracy...i o to w tym wszystkim chodziło :)

białowieża

Mieszkałam blisko morza 22 lata i przez ten czas nie doceniałam tej odległości. Miałam świadomość, że mogę pojechać na plażę w każdej wolnej chwili i dlatego nie sprawiało mi to tyle przyjemności.
W momencie przeprowadzenia się do Olsztyna, zaczęło mi brakować Bałtyku, dlatego kiedy jestem w Wejherowie staram się choć na chwilę odwiedzić morze. Nawet 15-sto minutowy spacer po plaży sprawia mi ogromną przyjemność, szczególnie wiosną i jesienią.

Przed 1. listopada mieliśmy całe trzy dni by spędzić czas z bliskimi. Na pierwszy ogień poszedł tata chrzestny Mateusza i jego rodzinka. Dwuletnia Agatka, śliczna dziewczynka, na początku trochę się wstydziła, ale po jakimś czasie znalazła wspólny język z Mateuszem.

Na drugi dzień dojechaliśmy do Wejherowa. Pogoda dopisała, więc skorzystaliśmy z okazji i pojechaliśmy na długi spacer do Karwii. Było cudownie!

*****

Mateuszowi przeszedł okres buntu i próbowania nas. Jest przekochany. Wróciło przytulanie i buziakowanie o poranku.

 

Tradycyjnie już kolaż z pobytu nad morzem:

karwia

piątek, 28 października 2011

że Mateusz mało mówi?
Tamte czasy się skończyły. Teraz buzia mu się nie zamyka. Gada non stop. Do siebie, do nas... Uwielbiam go słuchać! Będziemy musieli skorzystać z pomocy logopedy (na szczęście w przedszkolu jest, więc nie musimy się o to martwic), bo mówi dość niewyraźnie, ale nie jest źle.
To co ja mówię do Młodego, odbija się jak bumerang. W różnych sytuacjach powtarza to czego się od nas nauczył:
Wychodzę z domu. Mat pyta:" Dokąd ty się wybierasz?"
Jestem zajęta rozmową z kimś innym: "Posłuchaj mnie teraz!"
Gdy żegna się przez telefon mówi "Pa pa, buziaki"

Jak wspominałam ostatnio, Młody koleguję się głównie z dziewczynkami z zerówki. Dowiedziałam się niedawno, że koleżanki rozpieszczają go przynosząc mu cukierki (a potem wyrzucają za niego papierek do kosza), wymyślając różne zabawy i atrakcje. wychowawczyni stwierdziła, że potrafi się świetnie ustawić :)

Od poniedziałku jest już oficjalnie przedszkolakiem - było pasowanie, był tort ze świeczkami, były wierszyki, piosenki i tańce.

Jak kiedyś, jest bardzo samodzielny. Praktycznie wszystko robi sam. Niestety w ostatnim czasie strasznie długo zajmuje mu ubranie się (bo mu się nie chce) i sprzątanie. Aby się nie ubrać i nie posprzątać wybiera karę. Gdy mówię, że to czego nie posprząta, wyrzucam do śmieci, to przynosi mi worek i mówi, że mogę wyrzucić. Nie i koniec. czasem mi złośliwie oczami mruga, a czasem z kamienną twarzą mówi nie. Ja zawsze udaję, że jestem poważna, ale w duchu chce mi się śmiać. Uparciuch mały...

Kilka zaległych zdjęć z wakacji:

Jastrzębia Góra

wakacje

Wigierska Kolej Wąskotorowa

wakacje

Galindia k/Mikołajek

wakacje

Suwalszczyzna

wakacje

Aktualnie:)

jesień

pozdrawiamy:)

środa, 05 października 2011

Odbieramy Mateusza z przedszkola, a wokół niego wianuszek dziewczynek...z zerówki! Cały czas się z nim bawią, gdy grupy są połączone. Od małego wie, jak się ustawić.

A sam Mateusz bardzo się zmienił i czasami go nie poznaję. Tak jak kiedyś, nie płakał prawie wcale, tak teraz za każdym razem, gdy coś chce, a nie może dostać - jest płacz, awantura, a nawet histeria. Staramy się (i całkiem nieźle nam to wychodzi) być maksymalnie konsekwentni i presja miejsca (restauracja, sklep) nie powoduje, że się uginamy. Boję się, że nauczy się wymuszać takim zachowaniem wszystko. Mam więc nadzieję, że niedługo ten okres minie i będzie jak dawniej.

niedziela, 02 października 2011

powtarza mój mały przedszkolak. Bo właśnie tyle skończył Mateusz.

Minęły wakacje, zaczął się nowy rok szkolny oraz nowe przyjemności i problemy.

Mat jest bardziej świadomy otaczającego go świata i zadziwia nas tym, jak postrzega nas i innych.

We wrześniu rozpoczął nowy etap w swoim życiu - poszedł do przedszkola. Na szczęście bardzo mu się tam podoba, a nowe panie uwielbiają go od pierwszego dnia.

Idolem jest tata, ja niestety zeszłam na drugi plan, ale mam nadzieję, że ten niemiły dla mnie okres szybko minie :)

I najważniejsze - Młody pierwszy raz wyjechał do Wejherowa bez rodziców. Zabrała go ciocia Dominika, a tam zajmowały się nim dwie babcie. Mateusz wniebowzięty (kto by nie był - cały czas w centrum uwagi i zapewnionych tyle atrakcji). Trochę gorzej było ze mną, na szczęście czas szybko zleciał :) no a my mieliśmy 4 wieczory tylko dla siebie :) :)

Tym krótkim wpisem chciałabym zacząć kontynuowanie moich wpisów :) Mam nadzieję, że mi się uda, bo mimo braku weny, tęsknię za bieżącymi notatkami o Mateuszu.

pozdrawiam :)

Najbardziej aktualne zdjęcie - na wczorajszej wycieczce w Mikołajkach:

Mikołajki

 

 

niedziela, 26 czerwca 2011

a to zobowiązuje do napisania kilku słów :)

Mateusz zakończył swój pierwszy etap w życiu - po dwóch latach chodzenia do żłobka awansuje na przedszkolaka. Podczas dni otwartych w nowej placówce nie mogłam uwierzyć, że mam już takie duże dziecko!

W poniedziałek było oficjalne zakończenie żłobka - przedstawienie - czyli wierszyki i piosenki zaśpiewane przez dzieci, Mat był krasnoludkiem :)

żłobek

Ja (razem z Dominiką) upiekłyśmy tort chałwowy, który zrobił furorę i wszyscy zgłaszali się po przepis.
Po dwóch latach mogę śmiało powiedzieć, że nigdy nie zamieniłabym żłobka na nianię i nieraz przekonałam się, że Młody jest pod świetną opieką.  Panie bardzo starały się dogodzić również rodzicom - na przykład wtedy, kiedy 26. maja wyjeżdżałam do Niemiec i nie mogłam wziąć udziału w imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Matki (automatycznie nie wysłałam też Mateusza tego dnia, by mu smutno nie było). Kiedy dzień wcześniej odbierałam Młodego ze żłobka, panie zaciągnęły mnie do sali i wszystkie dzieci tylko dla mnie zaśpiewały i zatańczyły - to było niesamowicie wzruszające.

A przed nami wakacje...
na pewno Wejherowo, na pewno Suwalszczyzna
a reszta jeszcze pod znakiem zapytania (pomysłów kilka jest).
Ja mam plan nadrobić zaległości książkowe - tym bardziej, że podczas wycieczki do Niemiec dostałam kilka ciekawych pozycji.

*****

Teo ma teraz okres wyznawania miłości
"bardzo cię kocham, wiesz?"
"ja kocham cię bardziej" - często się droczymy:)
Robimy sobie też dni przytulania i całowania, ale prawda jest taka, że każdy dzień jest pełen czułości.
Uwielbia pomagać "nie bój się, ja ci pomogę" - wyciera plastykowe naczynia, segreguje sztućce, ściera kurze, odkurza - pozwalam, żeby nie zniechęcić.

Sam się ubiera i rozbiera ("jak chcesz iść do przedszkola, to pani ci nie pomoże, więc musisz się nauczyć"), chociaż czasem mu sie nie chce i prosi, by mu pomóc, ale te wakacje będą dobrą okazją, by umiejętności ubierania się dopracować.

W kwestii jedzenia nic się nie zmieniło. Wstaje rano: "ja chcę jogurt/kółka z mlekiem/chleb z dżemem", odbieram go ze żłobka (od razu po podwieczorku) "co mi dasz jeść?". Mógłby jeść praktycznie non stop :)

Bez zmian również katar. Już się przyzwyczailiśmy, a Młody sam sobie radzi. W pokoju ma paczkę chusteczek, a na dworze korzysta z liści :)

Wczoraj byliśmy na kontroli: waga 14kg, wzrost 94cm (jest najmniejszy w grupie)

Taki drobny, uśmiechnięty, przekochany (...) z niego trzylatek

Nastepny odzew z Wejherowa:)

pozdrawiamy!

czwartek, 02 czerwca 2011

...dzisiaj z Niemiec. Nie było mnie w domu całe 6 dni. Bardzo tęskniłam, ale czas minął mi szybko.

Zrobiłam Mateuszowi niespodziankę i odebrałam go ze żłobka. Jego reakcja była dla mnie niesamowitą niespodzianką. Gdy mnie zobaczył, rzucił się na mnie, wzruszył, mocno przytulał i powtarzał "kocham cię bardzo". Nawet pani w żłobku miała łzy w oczach.

Za 3 tygodnie WAKACJE!!!!

sobota, 21 maja 2011

Chyba nigdy jeszcze nie miałam miesiąca tak intensywnego i tak bogatego w różne wydarzenia jak obecny. Kalendarz jest maxymalnie wypełniony i choćbym niewiadomo jak się napięła, nie uda mi się już nic więcej wcisnąć.

Pierwszy weekend maja spędziliśmy tradycyjnie w domku na Mazurach (tak jak rok temu, dwa lata temu (...) siedem lat temu :) ) Niestety pierwszy raz pogoda nam nie dopisała, ale my oczywiście byliśmy na to przygotowani i mimo deszczu i nieciekawej aury chodziliśmy na spacery, robiliśmy ogniska, a nawet płyneliśmy łódką (która po 15 minutach znudziła się Mateuszowi i na środku jeziora chciał wysiąść - to nas uświadomiło w tym, że Młody nie jest jeszcze gotowy, by wypłynąć z nami w tygodniowy rejs, a przyznam, że korciło mnie, by w tym roku spróbować...może za rok:) ).

majówka

*****

Kolejny weekend to parapetówa u koleżanki z pracy. Wszystkim udało się trochę odprężyć i rozluźnić, bo pod koniec roku mamy mnóstwo różnych obowiązków i nie zawsze jest czas na rozmowy. Było to też w pewnym sensie pożegnanie moje z koleżankami, bo w podstawówce kończy się w czerwcu moja kariera i zostaje mi jedynie gimnazjum.

*****

Mat coraz lepiej jeździ na swoim Laufradzie i czasami ściga się ze swoim sąsiadem:)

na Laufradzie

na Laufradzie

*****

14. maja pojechaliśmy do Wejherowa z okazji bardzo ważnej rocznicy - moja mama (babcia Mateusza) obchodziła 50 - te urodziny i z tej okazji odbyła się niesamowita impreza, którą wszyscy goście na pewno zapamiętają. Głownym motywem były lata 60-te. Goście przebrani, odpowiedni wystrój sali - plakaty z czasów PRL, przemówienia, były kartki na jedzenie, pokój przesłuchań, po sali chodzili: Milicjant, eSBk i KOwiec. Było R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-I-E! Teo bawił się świetnie do godz. 23, w końcu przyszedł do mnie, powiedział, że jest śpiący i chce iść spać. Położyliśmy go w pokoju i nadal mogliśmy się bawić.

 SOLENIZANTKA

50tka

JA Z MOJĄ SIOSTRZYCZKĄ - CIOCIĄ DOMINIKĄ

50tka

ZWYCIĘZCY KONKURSU NA NAJLEPSZE PRZEBRANIE

50tka

MATEUSZ:)

50tka

50tka

PANI KELNERKA ODEGRAŁA ŚWIETNĄ ROLĘ

50tka

WYSTRÓJ SALI

50tka

50tka

50tka

*****

Ostatni tydzień to również słynna Kortowiada i Dominika jako jedna z kandydatek na Miss Wenus. Mimo, że to nie ja występowałam na tej scenie (a stałam pod nią i wszystko nagrywałam, co by pamiątka dla dzieci i wnuków była), to serce biło jak oszalałe i strsznie przeżywałam cały występ siostry:) Nawet Mateuszowi udało się przyjechać po żłobku na ogłoszenie wyników - dla nas niestety niepomyślnych. Mimo wszystko i tak jestem dumna:)
Tu można zobaczyć filmik: http://www.youtube.com/watch?v=v-parb9rCOQ&feature=player_embedded

*****

Wczoraj wieczór panieński koleżanki i nocne rozmowy do białego rana.
Dzisiaj wycieczka rowerowa - przejechaliśmy z Mateuszem 17km przez pola, łąki, lasy, jeziora i rzeki...już teraz mam zakwasy:) [w tym miejscu chcę zaznaczyć, że ostatni raz jeździłam na rowerze 5 lat temu:) ]
Jutro festyn lotniczy.

A w czwartek wyjeżdżam do Niemiec na cały tydzień.
Przede mną 20 godzin podróży autobusem i masa różnych atrakcji o których napiszę po powrocie:)

Ale zanim wyjadę muszę jeszcze ciężko popracować, bo zbliża się baaaardzo gorący okres w szkole:)

*****

Na koniec słów kilka o najważniejszym:
Jest niesamowity, nawet wtedy gdy złośliwie robi coś, czego mu nie wolno lub gdy sam nie chce podzielić się jedzeniem,  a do nas mówi znacząco: "trzeba się dzielić z Mateuszem".
Nadal mówi bardzo niewyraźnie, ale za to coraz więcej i ciekawiej. Bardzo często mówi nam, że nas kocha, chętnie się przytula. Jednocześnie jest bardzo stanowczy i mimo, że wie, że czeka go kara, nie ustąpi.
W domu mamy cały arsenał róznych kijków i patyków - Mateusz twierdzi, że to wędki i jak chodzimy na spacer, to on idzie łowić ryby.
Wieczorami czytamy bajeczki i śpiewamy. Gdy Młody ma ochotę pozwalam mu poczytać jeszcze jedną książeczkę, a jak kończy - wyłącza nocną lampkę i zasypia.
Jak wcześniej, na topie są kopary, auta i pociągi.
W niektórych sytuajcach jest bardzo wrażliwy na brud: nie zje dwóch rzeczy jedną łyżeczką, nie stanie na bosaka w żłobku, bo jest brudna...
Jest współczujący, a jednocześnie sam dla siebie twardy - nie płacze przy upadkach, nie przejmuje się, gdy ktoś mu coś zabierze.
Zwykle jest uśmiechnięty i ma w sobie dużo radości. Jest bardzo towarzyski: zagaduje sąsiadów w windzie, ludzi w sklepie...gorzej, gdy ktoś obcy go pierszy zaczepi - wtedy się wstydzi...
Ulubione pytania: "dlaczego?"  "a od czego?" "co to jest?"

pozdrawiamy

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26
Wszystkie zdjęcia, filmy i teksty zamieszczone w tym blogu są wyłączną własnością autorki.Kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie w jakikolwiek inny sposób zdjęć, filmów oraz tekstów bez zgody autorki jest zabronione. statystyka